Kdo stojí za značkou VENHEL

Užívej si dnešek,
mysli na zítřek.

Hledáme malé a střední výrobce kvalitních potravin a produktů do udržitelné kuchyně. Děláme to proto, abyste vy už hledat nemuseli. Cestujeme, ochutnáváme, sledujeme výrobní procesy, složení, nutriční hodnoty výrobků a vybíráme pro vás jenom to nejlepší, co na evropském trhu najdeme.

Vychutnáváme si každý moment, ale nezapomínáme přitom na budoucnost. Přemýšlíme nad zdravím nás samých a i nad zdravím naší planety. V našem obchodě najdete proto jen produkty od výrobců se stejnou filozofií.

Pod značkou VENHEL® najdete úžasné produkty, které jsme na našich cestách objevili a zasloužíte si je objevit i vy. Prošly přísným testem chuti a jejich složení nám schválili i naši výživoví poradci.

venheLOVE jsou výrobci, kteří mají skvělý produkt, filozofii a zároveň se stihli prosadit na našem trhu. My je ale jednoduše milujeme, a proto je nám ctí je nabídnout i v našem obchodě.

venhel team Maroš
Maroš Krivosudský, CEO a výživový poradce

Dobré jídlo, zdraví a životní styl s ohledem na své okolí, to jsou tři věci, na kterých si tu nejvíc zakládáme.

Miluji chutné jídlo a baví mě zdravý životní styl. Každý den se proto snažím lidem pomáíhat, aby se do chutného jídla a zdravého životního stylu zamilovali též. Dělám to už skoro 15 let ve výživové poradně, na přednáškách, v podcastech a videích, a teď s tím mohu pomoci i všem lidem, kteří přijdou na stránku VENHEL.

Jsem na 100 % přesvědčený o tom, že zdravý životní styl může bavit každého a zároveň, že každý z vás může být kuchař nebo kuchařka. Lepší nebo horší. Já osobně vařit skoro vůbec neumím, ale to mě nezastaví v tom, abych trávil čas přípravou kvalitního a nutričně hodnotného jídla pro své blízké. Čerstvé potraviny na tato (ne)vaření nakupuji nejčastěji na trhu, ty trvanlivé skoro vždy u nás na e-shopu.

Moje absolutně top ...

Vegan Granola s jahodami a ořechy

Vegan Granola s jahodami a ořechy, protože je přesně taková, jakou bych si vytvořil sám doma.

Mangová chilli omáčka

Mangová chilli omáčka. Kombinaci pálivé, slané a sladké chuti bych mohl jíst donekonečna.

Proteinový nápoj s lyofilizovanými jahodami

Do svých snídaňových kaší si nejraději přimíchám Proteinový nápoj s lyofilizovanými jahodami, protožer bílkovin není nikdy dost a tu přírodní chuť jahod nenahradí žáídné náhradní sladidlo.

Cizrnová pomazánka s mákem

Cizrnová pomazánka s mákem, ale vlastně i ostatní zeleninové a luštěninové pomazánky, jelikož lepší složení a chuť jsem na slovenském trhu ještě nenašel. Ochutnejte a jestliže najdete, dejte mi vědět.

venhel team Igor
Igor Lúčanský, zakladatel a manažer

Naším cílem je spojovat všechny lidi tam, kde je to nejjednodušší: u jídla, u stolu, doma.

Neustále jsme všude slyšeli o tom, jak je u nás druhořadá kvalita potravin ze zahraničí a že naši výrobci jdou po ceně atd., přitom jsme velmi dobře věděli, že ta kvalita tu je, jen se k zákazníkům přes supermarkety nedokáže dostat. Strašně nás to mrzelo. Každou chvíli jsme v agentuře řešili, jak ukázat lidem, že věci od našich výrobců jsou super.

Zbožňuji...

Červy s kari

Červi s kari jsou ideální na zobání při práci.

Solené arašídové maslo

Solené arašídové máslo mě dokáže zasytit jako dezert, který vůbec nemusí být sladký.

Mrkvová nátierka

Naše mrkvová pomazánka je asi ta nejzdravější potravina, jakou jsem kdy snědl.

Marhuľový džem

Meruňkový džem si dám v pohodě jen s lžičkou ze sklenice. Člověk někdy prostě nestíhá.

venhel team Martin
Martin Kušpál, zakladatel a kreativec

Pokud všichni chceme lépe žít, musíme lépe jíst, nakupovat a pomáhat si.

Roky jsme budovali značky nadnárodních společností a velkých řetězců. Rozumíme náročné situaci malých výrobců. Zároveň jsme viděli touhu domácího spotřebitele po kvalitních, netradičních a nových výrobcích. Napadlo nás spojit obě strany a využít na to právě naše schopnosti. 

Projekt VENHEL beru osobně. Sám tu nakupuji pro svou rodinu a mým cílem je zpřístupnit co nejvíc našich výrobků co nejširší skupině lidí.

Nedokážu fungovat bez...

Ethiopia Medium Roast

1 kg balení kávy Ethiopia Medium Roast, kterou jsme si nechali napražit velmi jemně pro dokonalou chuť v našem domácím espresso stroji.

BIO Juneberry jam

BIO muchovníkový džem. Indiánskou borůvku dokonce pěstuji i na záhradě a tento náš džem je úplná paráda.

BIO rakytníková limonáda

BIO rakytníková limonáda. Rakytníkové limonády jsem si oblíbil v pražských bistrech a od té doby mám tuhle limonádu vždy doma.

Mealworms Salted

Červíci solení jsou tak fantastičtí, že bych jich mohl sníst celý vagón. A vím, že moje drahá polovička se jich ani nedotkne...

venhel team Miška
Miška Gavurová má na starosti naše social media a web

Máme e-shop plný produktů, na které jsem hrdá. 

Mám velkou radost, že jsem mohla být součástí projektu VENHEL od jeho úplného začátku. Spolu s Igorem a Martinem jsme vymýšleli, co a jak, což spolu děláme dodnes. Nemohla jsem se dočkat, až projekt konečně spustíme a ten nesmírně náročný rok přípravných prací se promění v realitu. Ani jsme se nenadáli a - i když za ne úplně ideálních podmínek (home office a online hovory) - zvádli jsme to a teď máme e-shop plný produktů pod naší značkou, na které jsem hrdá.

Miluji jídlo, miluji kvalitu a chuť. Velmi mě baví design, na který si u nás potrpíme a který je součástí každého našeho výrobku. VENHEL spojuje všechno, po čem moje srdce touží. Psát o našich produktech na social není ani práce, ale sen. Všechno to do sebe zapadá a je krásné pozorovat, jak se naše VENHEL komunita rozrůstá.

Mám úplně nejradši...

BIO mätovou limonádou

Během home officu se ráda osvěžím naší BIO mátovou limonádou.

Arašidové maslo s horkou čokoládou

Jsem velký čokoholik a lepší kombinaci než arašídové máslo s hořkou čokoládou jsem ještě nenašla.

Lyofilizovanými malinami

Všechno se dá posypat vynikajícími lyofilizovanými malinami.

Zelerová nátierka

Naší celerové pomazánce opravdu nikdy neodolám. Je úplně nej!

venhel team Magdaléna
Magdaléna Molnárová, náš klientský servis a nákupčí

Myslím si, že i u nás si zasloužíme lehkou dostupnost opravdu chutných a kvalitních výrobků od menších a poctivých výrobců.

V životě ráda dělám věci, které mají smysl a jsem vděčná za to, že pracovat pro VENHEL je jednou z nich. Myslím si, že i na Slovensku a v Česku si zasloužíme dobrou dostupnost opravdu chutných a kvalitních výrobků od menších a poctivých výrobců. Každý člověk se podílí se svými nákupními zvyklostmi na budoucnosti naší země, a proto se snažíme motivovat lidi k výběru poctivých výrobků. Jsme česko-slovenská firma, která nechce zůstat jen doma, ale chce jít do světa a všem ukázat, že i tady, ve východní Evropě, umíme tvořit skvělé věci. Denně se bavím s našimi báječnými zákazníky a jsem přesvědčená, že jsme na správné cestě.

Z našich výrobků jsem si zamilovala zeleninové pomazánky - nejvíce dýňovou, bezlepkové karamelové kroužky - je opravdu těžké najít chutné bezlepkové potraviny - a nejštiplavější chilli omáčku Carolina Reaper hořčice! Určitě doporučuji.

Ve skladě mě nepustí k...

Tekvicová nátierka

Dýňová pomazánka. Jedinečná chuť, nikde jinde jsem to neviděla - ani nic podobného.

Bezlepkové karamelové krúžky

Bezlepkové karamelové kroužky. Výborná alternativa snídaňových cereálií pro bezlepkáče, ale vhodné jsou i jen tak na chroupání před telkou :-)

Carolina Reaper horčica

Carolina Reaper hořčice. Opět jedinečný kousek - spojení hořčice a kurkumy stojí za to. Kdyby nebyla tak moc pikantní, tak bych ji dokázala jíst jen tak lžičkou.

Lyofilizovaná malina

Lyofilizovaná malina je moje závislost! Ještě, že ji prodáváme v tak velkých baleních, jinak by mi dlouho nevydržela, nejlepší zdravý snack!

venhel team Lukáš
Lukáš, náš front-end-ďák

Jedinou nevýhodou je, že pri údržbě našeho webu se celé dny dívám na skvěle vypadající jídlo, z čehož mám neustále hlad.

Svou prací na webu VENHELu přispívám k tomu, aby byl slovenský a český trh obohacen o něco nového. Jedinou nevýhodou je, že při údržbě našeho webu se celé dny dívám na skvěle vypadající jídlo, z čehož mám neustále hlad.

Produkty, které VENHEL nabízí, jsou inovativní a co víc, zdravé a přírodní. Například takové arašídové máslo jsem již dlouhá léta znal. Jeho mléčnou čokoládou ochucená verze mi ale hned učarovala natolik, že si ho nestíhám objednávat. Navíc v kombinaci s našimi přírodními džemy je možné vytvořit chutnou, zdravou a rychlou bombu! Nejraději mám BIO jahodový džem bez přidaného cukru. A když toho můj sladký zoubek ještě nemá dost, tak se rád dorazím bezlepkovými karamelovými kroužky.

Doufám, že moje polovička koupí...

Arašidové maslo s mliečnou čokoládou

Arašídové máslo s mléčnou čokoládou - zkusil jsem ho jednou a od té doby se nemůže stát, že by mi doma chybělo.

BIO jahodový džem

BIO jahodový džem - výborný na snídani, jen tak samotný nebo s čerstvým křupavým chlebíkem.

Bezlepkové karamelové krúžky

Bezlepkové karamelové kroužky - harmonické spojení karamelu a hořké čokolády se perfektně hodí večer jen tak k telce.

Beef jerky s medovou barbecue príchuťou

Beef jerky s medovou barbecue příchutí - nejdřív mě moc nelákaly, ale potom mě tato proteinová bomba příjemně překvapila. Při poobědovém záchvatu hladu jsem po nich už nejednou sáhl!

venhel team Andrej
Andrej, náš vývojář

Naši konkurenci dobíháme krok po kroku a když vidím, jak dynamicky VENHEL roste, pohání mě to dopředu

Jsem vývojář a dlouhá léta pracuji na e-shopech pro jiné klienty. VENHEL mi dal možnost realizovat svou vizi technologických řešení a podílet se tak na inovacích v oblasti IT. Začal jsem si uvědomovat potřebnou komplexnost řešení, která je nezbytná pro kvalitní a trendový e-shop, jehož ambice je fungovat agilně v několika zemích.

Naši konkurenci doháníme krok po kroku a když vidím, jak dynamicky VENHEL roste, pohání mě to dopředu. Máme nápady na nové a lepší funkce, které chceme hned zkoušet a přinášet na náš e-shop. Mimo naši práci s kódem musím pochválit i grafiky a hlavně našeho fotografa, který s jídlem prostě čaruje.

Někdy se chodím jen tak pokochat: Jaké nové zboží máme? Aha, zde jsou nové fotky, ó, to je chutné! A na blogu je nový recept - šup do záložek, tento vyzkouším :D.

Doma se vždy těšíme na...

100% mandľový krém

Náš 100% mandlový krém vyjídám jen tak lžičkou, mňam.

Krekry s tekvicovým semienkom a cesnakom

U telky s paní manželkou zbožňujeme krekry s dýňovým semínkem a česnekem, jen jich je vždy nějak málo :(

Jedlý hmyz

Na tento rok jsem si dal novou výzvu: vyzkouším jedlý hmyz - sušené larvy potemníka moučného.

Chilli omáčky

Na grilovačku vždy nosím aspoň jednu naši chilli omáčku. Od 4 papriček je to zkouška odvahy.