Káva bez kofeinu - dobrá nebo špatná volba?

Ať už káva s kofeinem nebo bez, má pro nás mnohé zdravotní výhody. Většina z nás však sáhne po té kofeinové. Co ale mají dělat ti, kteří by kofein přijímat neměli, jako například těhotné ženy či lidé s vysokým tlakem? Rádi přinášíme radost z chutí i těm, co mají určité intolerance, zdravotní problémy nebo z nějakého jiného důvodu si větší množství kofeinu nemohou dovolit.

V tomto případě přichází na řadu káva bez kofeinu. Mnoho lidí má však o tomto druhu kávy pochybnosti. Bojí se, že káva bez kofeinu není tak kvalitní jako ta „normální" nebo že zkrátka bude chutnat úplně jinak, nekávově. Přinášíme vám pár důležitých informací o tom, abychom vás přesvědčili, že se opravdu ničeho nemusíte bát a káva bez kofeinu vám může přinést stejný zážitek a požitek jako ta s kofeinem.

Co všechno bychom měli o kávě bez kofeinu vědět?

Její vznik nebo i objev toho, že z kofeinové kávy lze mít bezkofeinovou, datujeme do roku 1905, kdy kávu nešťastně zaplavila mořská voda a vymyla z ní kofein. Tehdy začal vývoj moderních metod a káva bez kofeinu byla na světě.

Jak se odstraňuje kofein z kávy

Pojďme si ale projít celý proces „dekofeinovaní“ kávy. Na začátku je to přesně stejná káva jako ta běžná, kofeinová. Zelená zrna se na začátku namočí do kapaliny, aby se kofein rozpustil a odstranil. Známe ale několik metod, kterými se kofein odstraňuje - odstraňování pomocí chemického rozpouštědla (methylenchlorid, ethylacetát), které můžeme aplikovat buď přímo nebo nepřímo. Při přímé metodě se rozpouštědlo aplikuje přímo na zrna, při nepřímé se aplikuje pouze na vodu s obsahem kofeinu. Bez rozpouštědel se tento proces provádí použitím vody či oxidu uhličitého. Nemusíte se ale ničeho bát, všechny tyto metody jsou bezpečné. [1]

V roce 2017 WHO prozkoumala více než 1000 vědeckých studií, přičemž se zaměřila na zkoumání kávy a jejího vlivu na zdraví. Nezjistila přitom žádnou souvislost mezi pitím kávy a rakovinou. Stejně tak dospěla k závěru, že pravděpodobnost zdravotního rizika spojeného s methylenchloridem je minimální. [2]

Stejně jako každá káva, i káva bez kofeinu je bezpečná a může být součástí zdravé výživy.

Kofein se však těmito procesy nepodaří odstranit úplně, tímto procesem se většinou odstraní alespoň 97 % kofeinu. Pak se zrna promyjí, spaří a praží. Takto se odpaří zbytek tekutiny, která byla použita při procesu dekofeinizace.

Káva bez kofeinu vs. kofeinová káva

Množství kofeinu  

Zatímco normální káva s kofeinem má přibližně 70-140 mg kofeinu (236 ml), káva bez kofeinu má kolem 7 mg [3]. Právě proto se i lidem, kteří by neměli přijímat kofein, doporučuje dávat si pozor i na množství bezkofeinové kávy, kterou za den vypijí.

Chuť

Je pravdou, že nejvíce chuti kávě přidává právě kofein, i když v kávě je i mnoho jiných látek, které jí dodávají různé chuťové vlastnosti. Proto je káva bez kofeinu na chuť o něco slabší. Doporučujeme při přípravě kávy použít větší množství, abyste dostali silnější chuť kávy. Pokud vám ale méně výrazná chuť nevadí, klidně zůstaňte při stejné kvantitě, na jakou jste byli zvyklí doposud.

Jak si kávu bez kofeinu připravit?

Je to jen a jen na vás, s touto kávou můžete zacházet úplně stejně jako s kávou typickou. Při vyšším stupni pražení ji ale určitě doporučujeme podávat jako klasické espresso nebo sáhnout po mokka kávovaru. Stačí jemněji namlít, připravit a vychutnat.

Na své si přijdou i milovníci kávy s mlékem. Nebojte se a nachystejte si doma své bezkofeinové kapučíno či caffè latte. Zaručujeme vám, že v chuti rozdíl nepoznáte. Vytváří dokonalou harmonii chutí, kterou si určitě zamilujete.

Zdroje:

[1] All About Decaffeinated Coffee [online] [cit. 22.2.2021]. Dostupné na: https://www.ncausa.org/Decaffeinated-Coffee

[2] Decaf coffee - under the spotlight | British Coffee Association [online] [cit. 22.2.2021]. Dostupné na: https://www.britishcoffeeassociation.org/blog/decaf-coffee-under-the-spotlight

[3] BARONE, J. J. a H. R. ROBERTS, 1996. Caffeine consumption. Food and Chemical Toxicology: An International Journal Published for the British Industrial Biological Research Association [online]. 1996, roč. 34, č. 1, s. 119–129. ISSN 0278-6915. Dostupné na: doi:10.1016/0278-6915(95)00093-3 

Autor článku:

Michaela Gavurová

Byl tento článek pro vás užitečný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Související články

Doprava přes Zásilkovnu už i u nás!

Doprava přes Zásilkovnu už i u nás!

Rychlý, efektivní a komfortní způsob doručení s více než 1300 výdejními místy po celém Slovensku.

Při nákupu nad 1500 Kč dopravu neplatíte

Platí pro Slovensko i Českou republiku, tak proč to nevyužít?

Zažily naše výrobky cestou k vám řadu dobrodružství?

Pošlete nám foto poškozeného zboží a my vám obratem pošleme nové.

Férově od malých lokálních výrobců

Podporujeme malé výrobce a nakupujeme za férové ​​ceny. Mnohé naše výrobky jsou vyráběny ručně.

Pravidelné info o novinkách a akcích e-mailem

Venhel newsletter
Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.